TKB in English About ROK

60. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI



ELIMINACJE REJONOWE

miejsce: Jastrzębie-Zdrój
data: 17-18 kwietnia 2015
sekretariat imprezy:
Regionalny Ośrodek Kultury
43-300 Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 8
tel. 33-812-69-08, 33-822-05-93
fax 33-812-33-33
e-mail: rok@rok.bielsko.pl
www.rok.bielsko.pl

Trwają eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i największego konkursu recytatorskiego adresowanego do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Eliminacje są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa.
Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W województwie śląskim za przebieg OKR odpowiedzialne są Regionalne Ośrodki Kultury: w północnej części województwa - ROK w Częstochowie, w środkowej - ROK w Katowicach, w południowej - ROK w Bielsku-Białej. Finał wojewódzki organizowany jest w kolejnych latach na zmianę przez wymienione ROK-i. Tegoroczny odbędzie się w dniach 15-16 maja w Katowicach.

Do finału wojewódzkiego kwalifikują się zwycięzcy eliminacji rejonowych organizowanych przez ROK-i. Najlepsi recytatorzy z południowej części województwa (miasta Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój i Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, raciborski, wodzisławski i żywiecki) spotykają się w tym roku na eliminacjach rejonowych w Jastrzębiu-Zdroju (17-18 kwietnia), których organizatorem jest ROK w Bielsku-Białej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.







PROGRAM
60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
eliminacje rejonowe dla południowej części województwa

Jastrzębie-Zdrój, 17-18 kwietnia 2015


PIĄTEK, 17 kwietnia


  • 15.00 - uroczyste otwarcie konkursu
  • 15.15 - 18.00 - prezentacje uczestników turniejów: teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa (próby w godz. 14.00 - 14.45)
  • ok. 18.30 - konsultacje z jurorami

    SOBOTA, 18 kwietnia


  • 10.00 - 13.00 - prezentacje uczestników turnieju recytatorskiego
  • 13.00 - 14.00 - próby uczestników turnieju poezji śpiewanej
  • 14.00 - 16.30 - prezentacje uczestników turnieju poezji śpiewanej
  • 17.00 - uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i prezentacje wybranych laureatów
  • 17.45 - konsultacje z jurorami

    Impreza odbywa się w Domu Zdrojowym (ul. Witczaka 5) w Jastrzębiu-Zdroju, w Parku Zdrojowym. W razie problemów z dojazdem organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt.

    Uwaga: W roku bieżącym organizatorzy nie pobierają akredytacji, nie gwarantują noclegu, ani obiadów. Na miejscu imprezy dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek (herbata, kawa, kanapki).

    Dodatkowych informacji na temat imprezy udziela Leszek Miłoszewski, tel. 33-822-05-93, 33-812-69-08, kom. 500-030-497, e-mail: rok@rok.bielsko.pl

    Organizatorzy:
    - Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
    - Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju







    Program prezentacji konkursowych


    PIĄTEK, 17 kwietnia, od godz. 15.00

    Turniej teatrów jednego aktora

    1.Aleksandra Ambrozik - Bielsko-Biała
    2. Paweł Głowaty - Żory
    3. Patrycja Marks - powiat pszczyński
    4. Kaja Marszałek - Jastrzębie-Zdrój
    5.Sylwia Paterek - powiat raciborski
    6. Edyta Schulz - powiat raciborski

    Wywiedzione ze słowa
    1. Bogumiła Gołek - powiat pszczyński
    2. Radosław Komenda - powiat wodzisławski
    3. Krzysztof Kucharski - powiat bielski
    4.Barbara Kuchejda - powiat żywiecki
    5. Martyna Mętel - powiat raciborski


    SOBOTA, 18 kwietnia, od godz. 10.00

    Turniej recytatorski - kategoria młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

    1. Piotr Błaut - powiat pszczyński
    2. Magdalena Buja - Żory
    3. Klaudia Chrószcz - powiat wodzisławski
    4. Małgorzata Duży - Żory
    5. Żaneta Idziniak - powiat cieszyński
    6. Weronika Janosz - powiat pszczyński
    7. Andżelika Kliś - powiat bielski
    8. Natalia Kosek - Bielsko-Biała
    9. Krzysztof Lorek - Bielsko-Biała
    10. Karolina Okrzesik - powiat żywiecki
    11. Aleksandra Pająk - powiat wodzisławski
    12. Patrycja Puda - powiat cieszyński
    13. Alicja Radziszewska - powiat wodzisławski
    14. Aleksandra Skrzypek - powiat żywiecki
    15. Daniel Stanko - powiat żywiecki
    16. Bartosz Surówka - powiat bielski
    17. Karolina Szturc - powiat cieszyński
    18. Marta Talik - powiat żywiecki
    19. Natalia Tymoczko - Jastrzębie-Zdrój
    20. Wiktoria Waliczek - powiat pszczyński
    21. Anna Wójcik - Bielsko-Biała

    Turniej recytatorski - kategoria dorosłych
    Lucyna Bocek - powiat cieszyński

    SOBOTA, 18 kwietnia, od godz. 14.00

    Turniej poezji śpiewanej

    1. Julia Kania - powiat bielski
    2. Monika Brudek - powiat pszczyński
    3. Regina Byrdy - Bielsko-Biała
    4. Aleksandra Flegel - powiat raciborski
    5. Kamila Frankowska - powiat pszczyński
    6. Paulina Kaczyńska - powiat wodzisławski
    7. Joanna Kostka - powiat raciborski
    8. Łukasz Krzymiński - powiat bielski
    9. Barbara Nycz - Bielsko-Biała
    10. Kamil Owczarek - Żory
    11. Marcin Piotrowiak - Bielsko-Biała
    12. Bartosz Surówka - powiat bielski







    60. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

    Organizatorzy eliminacji miejskich i powiatowych w południowej części województwa śląskiego



    Bielsko-Biała
    Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego
    43-300 Bielsko-Biała, pl. Ratuszowy 1,
    tel. 33-497-14-76 do 78
    ewab@um.bielsko.pl

    Czechowice-Dziedzice - powiat bielski,
    Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART",
    43-502 Czechowice-Dziedzice, ul. Traugutta 11,
    tel. 32-215-32-97
    popp.art@interia.pl

    Jastrzębie-Zdrój
    Izolda Bonarek - Doradca metodyczny języka polskiego
    44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Poznańska 1a,
    metodyk.polski@onet.pl

    Pszczyna
    Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej,
    43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 7,
    tel. 32-210-24-98
    dyrektor@popp.powiat.pszczyna.pl

    Racibórz i powiat raciborski
    Raciborskie Centrum Kultury,
    47-400 Racibórz, ul. Chopina 21,
    tel. 32-415-32-14, 32-415-31-72
    dorota.franaszek@rck.com.pl

    Skoczów - powiat cieszyński
    Starostwo Powiatowe w Cieszynie,
    MCK Integrator w Skoczowie,
    43-430 Skoczów, ul. Mickiewicza 9,
    tel. 33-479-10-40
    bogdan.cieszyn@gazeta.pl

    Wodzisław Śląski i powiat wodzisławski
    Katolickie Liceum Ogólnokształcące,
    Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej,
    Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim,
    44-300 Wodzisław Śląski, ul. Bogumińska 2,
    Wydział Strategii i Rozwoju Powiatu Referat Kultury i Sportu, tel. 32-412-09-62
    lucyna.wojtas@powiatwodzislawski.pl

    Żory - eliminacje miejskie
    Miejski Ośrodek Kultury,
    44-240 Żory, ul. Dolne Przedmieście 1,
    tel. 32-434-24-36, 32-434-19-93
    mok@mok.zory.pl

    Żywiec - powiat żywiecki
    Powiatowy Zarząd Oświaty
    34-300 Żywiec, ul. Komisji Edukacji Narodowej 3,
    tel. 33-861-92-80
    motyka.w@poczta.onet.pl








    Protokół
    z przebiegu eliminacji rejonowych
    60. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
    które odbyły się 17 i 18 kwietnia 2015 roku w Jastrzębiu-Zdroju




    Organizatorami eliminacji rejonowych byli:
    - Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej,
    - Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

    Konkurs przeprowadzony był w formie czterech turniejów:
    -
  • turniej recytatorski: w kategorii młodzież szkół ponadgimnazjalnych (19 uczestników) i w kategorii dorosłych (1 wykonawca);
  • turniej "wywiedzione ze słowa" (5 uczestników);
  • turniej poezji śpiewanej (9 wykonawców);
  • turniej teatrów jednego aktora (5 uczestników).
    Łącznie w konkursie wzięło udział 39 wykonawców, laureatów 9 eliminacji miejsko-powiatowych w południowej części województwa śląskiego.

    Komisja oceniająca w składzie:
    Krystyna Fuczik - muzyk, kompozytor,
    Izolda Bonarek - doradca metodyczny języka polskiego,
    Włodzimierz Pohl - aktor Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej
    po uważnym wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

    Turniej recytatorski - kategoria młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

    I nagroda
    - Krzysztof Lorek z Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej w Bielsku-Białej (instruktorka - Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk),

    II nagroda
    - Weronika Janosz z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie (instruktorka - Anna Masny),
    - Bartosz Surówka z Miejskiego Domu Kultury "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Barbara Bielaczyc),

    wyróżnienia
    - Andżelika Kliś z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Halina Kubisz-Muła),
    - Marta Talik - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu (instruktorka - Renata Sowa),

    Turniej "wywiedzione ze słowa"

    wyróżnienia
    - Bogumiła Gołek ze Stowarzyszenia Artystycznego "take tam" w Pszczynie (instruktor - Jakub Pieczka),
    - Radosław Komenda - uczeń Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim (instruktorka - Monika Witosz),

    Turniej teatrów jednego aktora

    wyróżnienia
    - Aleksandra Ambrozik z Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej - Domu Kultury w Kamienicy (instruktorka Anna Maśka),
    - Edyta Schulz z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu (instruktorka - Agnieszka Busuleanu-Jaksik).

    Turniej poezji śpiewanej

    I nagroda
    - Julia Kania z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Halina Kubisz-Muła),

    II nagroda
    - Barbara Nycz z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej (instruktorka - Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk),

    III nagroda ex aequo
    - Bartosz Surówka z Miejskiego Domu Kultury "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Barbara Bielaczyc),

    Wyróżnienie
    - Paulina Kaczyńska - uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim (instruktorka - Katarzyna Nochcińska),

    Do finału wojewódzkiego 60 OKR w Katowicach (16 maja) zostali zakwalifikowani:
    turniej recytatorski: Krzysztof Lorek, Weronika Janosz i Bartosz Surówka,
    turniej "wywiedzione ze słowa": Bogumiła Gołek i Radosław Komenda,
    turniej teatrów jednego aktora: Aleksandra Ambrozik i Edyta Schulz,
    turniej poezji śpiewanej: Julia Kania, Barbara Nycz i Bartosz Surówka.










    » Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych "€žŻywieckie Gody"€
    » Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
    » Konkurs na Palmy Wielkanocne
    » Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia"
    » Miniatury Teatralne
    » Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych
    » Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych
    » Tydzień Kultury Beskidzkiej
    » Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem"
    » Posiady Gawędziarskie oraz Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych
    » Projekty transgraniczne
    » Międzynarodowy Konkurs Malarstwa na Szkle "Dzieło rąk i serca"





    Załą…czniki do pobrania:


  • DHTML JavaScript Menu By Milonic.com