TKB in English About ROK

61. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI



ELIMINACJE REJONOWE

miejsce: Bielsko-Biała
data: 15-16 kwietnia 2016
sekretariat imprezy:
Regionalny Ośrodek Kultury
43-300 Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 8
tel. 33-812-69-08, 33-822-05-93
fax 33-812-33-33
e-mail: rok@rok.bielsko.pl
www.rok.bielsko.pl

Trwają eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i największego konkursu recytatorskiego adresowanego do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Eliminacje są kilkustopniowe, począwszy od przeglądów środowiskowych po finały ogólnopolskie. Rywalizacja odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa.
Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W województwie śląskim za przebieg OKR odpowiedzialne są Regionalne Ośrodki Kultury: w północnej części województwa - ROK w Częstochowie, w środkowej - ROK w Katowicach, w południowej - ROK w Bielsku-Białej. Finał wojewódzki organizowany jest w kolejnych latach na zmianę przez wymienione ROK-i. Tegoroczny odbędzie się w dniach 7-8 maja w Częstochowie.

Do finału wojewódzkiego kwalifikują się zwycięzcy eliminacji rejonowych organizowanych przez ROK-i. Najlepsi recytatorzy z południowej części województwa (miasta Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój i Żory oraz powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, raciborski, wodzisławski i żywiecki) spotykają się w tym roku na eliminacjach rejonowych w Bielsku-Białej (15-16 kwietnia), których organizatorem jest ROK w Bielsku-Białej.







PROGRAM
61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
eliminacje rejonowe dla południowej części województwa
Bielsko-Biała, 15-16 kwietnia 2016


PIĄTEK, 15 kwietnia


15.00 - uroczyste otwarcie konkursu
15.10 - 18.00 - prezentacje uczestników turniejów: teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa (próby w godz. 14.00 - 14.45)


SOBOTA, 16 kwietnia


10.00 - 14.00 - prezentacje uczestników turnieju recytatorskiego
14.00 - 15.00 - próby uczestników turnieju poezji śpiewanej
15.00 - 17.00 - prezentacje uczestników turnieju poezji śpiewanej
17.30 - uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
18.00 - konsultacje z jurorami


Impreza odbywa się na Małej Scenie Teatru Polskiego (ul. 1 Maja 1) w Bielsku-Białej. Godziny zakończenia prezentacji konkursowych mogą ulec zmianie.

Uwaga: W roku bieżącym organizatorzy nie pobierają akredytacji, nie gwarantują noclegu, ani obiadów. Na miejscu imprezy dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek (herbata, kawa, kanapki).

Dodatkowych informacji na temat imprezy udzielają Leszek Miłoszewski i Mirosława Wójcicka-Boroń, tel. 33-8220593, 33-8126908, kom. 500030497, e-mail: rok@rok.bielsko.pl

Program prezentacji konkursowych


PIĄTEK, 15 kwietnia, od godz. 15.00

Wywiedzione ze słowa
1. Marek Blacha
2.Wiktor Bornikowski
3. Magdalena Brandys
4. Kamila Frankowska
5. Karolina Szturc
6. Patrycja Wieczorek
7. Szymon Włodarczyk

Turniej teatrów jednego aktora
1. Paulina Czernek
2. Michał Fibic
3.Aleksandra Małecka
4. Szymon Włodarczyk


SOBOTA, 16 kwietnia, od godz. 10.00

Turniej recytatorski - kategoria młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
1. Justyna Czyż
2. Anna Fiedor
3. Katarzyna Flak
4. Agnieszka Gierszewska
5. Weronika Janosz
6. Piotr Kolonko
7. Kaja Marszałek
8. Natalia Olszar
9. Marcin Piotrowiak
10. Aleksander Rubiś
11. Maria Skoczylas
12. Daniel Stanko
13. Marta Suprun
14. Aleksandra Szczurek
15. Zuzanna Szturc
16. Joanna Tarczoń

Turniej recytatorski - kategoria dorosłych
1. Michał Harat
2. Julia Kania
3. Andżelika Kliś
4. Paulina Piechówka
5. Tomasz Porębski
6. Katarzyna Socha
7. Aleksandra Tabor

Dokończenie prezentacji piątkowych
1. Emma Rąpała - wywiedzione ze słowa
2. Marcin Franaszek - turniej teatrów jednego aktora




SOBOTA, 16 kwietnia, od godz. 15.00

Turniej poezji śpiewanej
1. Natalia Gaweł
2. Jakub Gomułka
3. Marta Jasek
4. Anna Kaznocha
5. Karolina Kurzeja
6. Lidia Le Thanh
7. Piotr Maga
8. Ewa Pawliczek
9. Marcin Piotrowiak
10. Wojciech Pyszny
11. Aleksandra Weber
12. Urszula Żoczek




Organizatorzy eliminacji miejskich i powiatowych w południowej części województwa śląskiego




Bielsko-Biała - eliminacje miejskie
Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego
43-300 Bielsko-Biała, pl. Ratuszowy 1,
tel. 33-497-14-76 do 78
ewab@um.bielsko.pl

Miejski Dom Kultury - Dom Kultury Włókniarzy
43-300 Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 12,
tel. 33-812-56-93
wlokniarz@mdk.beskidy.pl


Czechowice-Dziedzice - powiat bielski
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "ART",
43-502 Czechowice-Dziedzice, ul. Traugutta 11,
tel. 32-215-32-97
popp.art@interia.pl


Jastrzębie-Zdrój - eliminacje miejskie
Izolda Bonarek - Doradca metodyczny języka polskiego
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Poznańska 1a,
metodyk.polski@onet.pl


Pszczyna - powiat pszczyński
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej,
43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 7,
tel. 32-210-24-98
dyrektor@popp.powiat.pszczyna.pl


Racibórz - powiat raciborski
Raciborskie Centrum Kultury,
47-400 Racibórz, ul. Chopina 21,
tel. 32-415-31-72, 32-415-72-39, 32-412-32-46
sekretariat@rck.com.pl
rck@rck.com.pl


Skoczów - powiat cieszyński
Starostwo Powiatowe w Cieszynie,
MCK Integrator w Skoczowie,
43-430 Skoczów, ul. Mickiewicza 9,
tel. 33-853-32-31
bogdan.cieszyn@gazeta.pl


Wodzisław Śląski - powiat wodzisławski
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim,
44-300 Wodzisław Śląski, ul. Pszowska 92a,
Wydział Oświaty, tel. 32-453-99-61
celina.machnik@powiatwodzislawski.pl


Żory - eliminacje miejskie
Miejski Ośrodek Kultury,
44-240 Żory, ul. Dolne Przedmieście 1,
tel. 32-434-24-36, 32-434-19-93
mok@mok.zory.pl


Żywiec - powiat żywiecki
Starostwo Powiatowe
Wydział Oświaty i Wychowania
34-300 Żywiec, ul. Krasińskiego 13,
tel. 33-861-24-24
s8330@starostwo.zywiec.pl
________________________________________
61.OKR




Protokół
z przebiegu eliminacji rejonowych
61. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
które odbyły się 15 i 16 kwietnia 2016 roku
na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej


Organizatorem eliminacji rejonowych był Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej.

Konkurs przeprowadzony był w formie czterech turniejów:
- turniej recytatorski w kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (15 uczestników)
oraz w kategorii dorosłych (7 uczestników);
- turniej "wywiedzione ze słowa" (8 uczestników);
- turniej poezji śpiewanej (11 wykonawców);
- turniej teatrów jednego aktora (5 uczestników).
Łącznie w konkursie wzięło udział 46 wykonawców, laureatów 9 eliminacji miejsko-powiatowych
w południowej części województwa śląskiego.

Komisja oceniająca w składzie:
Krystyna Fuczik - muzyk, kompozytor,
Janusz Legoń - filolog, krytyk teatralny,
Tomasz Lorek - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej
po uważnym wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Turniej recytatorski - kategoria młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

I nagroda
- Marcin Piotrowiak z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej (instruktorka - Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk),

II nagroda
- Marta Suprun z Fundacji Kreatywna w Bielsku-Białej (instruktor Sławomir Miska),

III nagroda ex aequo
- Daniel Stanko - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce (instruktorka - Marta Szafarczyk),

- Zuzanna Szturc - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej (instruktorka - Aleksandra Wareliś),

wyróżnienia
- Aleksander Rubiś - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach (instruktorka - Barbara Szulik-Silka),

- Weronika Janosz z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie (instruktorka - Anna Masny),

- Katarzyna Flak - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach,

Turniej recytatorski - kategoria dorosłych

I nagroda ex aequo
- Tomasz Porębski z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Halina Kubisz-Muła),

- Katarzyna Socha z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Halina Kubisz-Muła),

II nagroda ex aequo
- Julia Kania z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Halina Kubisz-Muła),

- Paulina Piechówka z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art" w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Halina Kubisz-Muła),

- Aleksandra Tabor - studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (instruktorka - Grażyna Tabor).

Turniej "wywiedzione ze słowa"

I nagroda
- Karolina Szturc z Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej w Bielsku-Białej (instruktorka - Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk),

wyróżnienia ex aequo
- Wiktor Bornikowski - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Polskich w Wodzisławiu Śląskim (instruktor - Ewa Faroń),

- Emma Rąpała z Raciborskiego Centrum Kultury (instruktorka - Grażyna Tabor).

Turniej teatrów jednego aktora

I nagroda
- Aleksandra Małecka z Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej - Domu Kultury w Hałcnowie,

wyróżnienie
- Michał Fibic z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Turniej poezji śpiewanej

I nagroda
- Ewa Pawliczek - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach (instruktorka - Barbara Szulik-Silka),

wyróżnienia ex aequo
- Anna Kaznocha - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu (instruktorka - Renata Sowa),

- Lidia Le Thanh z Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Barbara Bielaczyc),

- Piotr Maga z Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach (instruktorka - Barbara Bielaczyc).

Do finału wojewódzkiego 61. OKR w Częstochowie (7-8 maja) zostali zakwalifikowani:
turniej recytatorski: Marcin Piotrowiak, Marta Suprun, Tomasz Porębski, Katarzyna Socha, Julia Kania, Paulina Piechówka i Aleksandra Tabor,
turniej "wywiedzione ze słowa": Karolina Szturc,
turniej teatrów jednego aktora: Aleksandra Małecka,
turniej poezji śpiewanej: Ewa Pawliczek.









» Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych "€žŻywieckie Gody"€
» Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
» Konkurs na Palmy Wielkanocne
» Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia"
» Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych
» Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych
» Tydzień Kultury Beskidzkiej
» Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem"
» Posiady Gawędziarskie oraz Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych
» Projekty transgraniczne
» Pod patronatem Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego





Załą…czniki do pobrania:


DHTML JavaScript Menu By Milonic.com