TKB in English About ROK RODO

Szczegółowy program koncertów 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Aktualizacja: 11 lipca 2018r. godz. 10.00


WISŁA

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

  • 28 lipca - sobota - g. 17.00
    WISŁA z Wisły
    PILSKO z Żywca
    CZANTORIA z Ustronia
    MIETNIOWIACY z Mietniowa
    WILAMOWICE z Wilamowic
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

  • 29 lipca - niedziela - g. 17.00
    MALI TKOCZE z Wisły
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    ZBYRCOK z Juszczyna
    KOZIANIE z Kóz
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    KONIAKÓW z Koniakowa
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

  • 30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    SŁOPNICZANIE ze Słopnic
    DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego
    BYSTRZYCA z Bystrzycy
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA

  • 31 lipca - wtorek - g. 18.00
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    SPOD KICEK z Mordarki
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    DOLANIE z Gilowic
    SPOD KIKULI z Lalik

  • 1 sierpnia - środa - g. 18.00
    WAŃCY z Wisły
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

  • 2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    ĆWIKLICE z Ćwiklic
    REGLE z Poronina
    JAWORZE z Jaworza
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

  • 3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    MAGURZANIE z Łodygowic
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    KOTLINA z Osieka
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

  • 4 sierpnia - sobota - g. 17.00
    STEJIZBIANKI z Wisły
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    ISTEBNA z Istebnej
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    HULAJNIKI z Milówki
    KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej

  • 5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    TKOCZE z Wisły
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
    WISŁA PLUS z Wisły
    gość TKB: FUTURE FOLK

    Korowód zespołów - 28 lipca - sobota - g. 15.30
    Koncerty polskich i zagranicznych kapel i grup śpiewaczych - codziennie g. 11.00, estrada na pl. Bogumiła Hoffa





    SZCZYRK

    amfiteatr Skalite

  • 28 lipca - sobota - g. 17.00
    MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    BYSTRZYCA z Bystrzycy
    KLIMCZOK ze Szczyrku
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA


  • 29 lipca - niedziela - g. 17.00
    HULAJNIKI z Milówki
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
    WILAMOWICE z Wilamowic
    ŻYWCZANIE z Żywca
    MIETNIOWIACY z Mietniowa
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA

  • 30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    MAGURZANIE z Łodygowic
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

  • 31 lipca - wtorek - g. 18.00
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    KIJOM WORCI z Pisarzowej
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    PILSKO z Żywca

  • 1 sierpnia - środa - g. 18.00
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    HAJDUKI z Oświęcimia
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

  • 2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    JASIENICZANKA z Jasienicy
    DOLANIE z Gilowic
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN

  • 3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    REGLE z Poronina
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    ONDRASZEK ze Szczyrku
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

  • 4 sierpnia - sobota - g. 17.00
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    WIERCHY z Milówki
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

  • 5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    SPOD KIKULI z Lalik
    KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
    ZBYRCOK z Juszczyna
    KOTLINA z Osieka
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

    korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 15.00 - skrzyżowanie ul. Górskiej i Beskidzkiej, Amfiteatr Skalite
    koncerty kapel polskich i zagranicznych - codziennie g. 11.00, estrada na placu świętego Jakuba





    ŻYWIEC

    amfiteatr Pod Grojcem

    49. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
    Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
    www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.

    27-31 lipca


  • 27 lipca - piątek - g. 18.00
    PODEGRODZIE z Podegrodzia
    HARNASIE z Suchego
    KIYRPECKI z Łącka
    ZBYRCOK z Juszczyna
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE (poza konkursem)

  • 28 lipca - sobota - g. 18.00
    BRENNA z Brennej
    LACHY z Nowego Sącza
    JURKOWIANIE z Jurkowa
    koncert dudziarzy i gajdoszy
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA (poza konkursem)
    ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE - koncert galowy orkiestry festiwalowej 13. Spotkań Puzonowych

  • 29 lipca - niedziela - g. 18.00
    SŁOPNICZANIE ze Słopnic
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    LIPOWIANIE z Lipowej
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    SPOD KICEK z Mordarki
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA (poza konkursem)

  • 30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    KIJOM WORCI z Pisarzowej
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    ISTEBNA z Istebnej
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA (poza konkursem)

  • 31 lipca - wtorek - g. 18.00
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    REGLE z Poronina
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA (poza konkursem)



    29. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
    Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
    www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.

    1-4 sierpnia


  • 1 sierpnia - środa - g. 18.00
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    ŻYWCZANIE z Żywca
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

  • 2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

  • 3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

  • 4 sierpnia - sobota - g. 18.00
    koncert finałowy 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, występy zespołów uczestniczących, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, pokaz sztucznych ogni

  • 5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
    ogłoszenie wyników 49. FFGP, wręczenie nagród, występy laureatów
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

    konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów FFGP
    27-31 lipca g. 10.00, estrada na Rynku
    Targi Sztuki Ludowej - 27 lipca - 5 sierpnia g. 10.00-15.00, Rynek
    korowód zespołów - 4 sierpnia - sobota - g. 11.00 - ul. T. Kościuszki, Rynek
    Koncerty kapel polskich i zagranicznych - 1-5 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku





    MAKÓW PODHALAŃSKI

    estrada Makowianka

  • 28 lipca - sobota - g. 17.00
    ROMANKA z Sopotni Małej
    KIYRPECKI z Łącka
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

  • 29 lipca - niedziela - g. 17.00
    JURKOWIANIE z Jurkowa
    KOTLINA z Osieka
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
    BYSTRZYCA z Bystrzycy
    WIERCHY z Milówki
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

  • 30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    DOLANIE z Gilowic
    MIETNIOWIACY z Mietniowa
    JASIENICZANKA z Jasienicy
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

  • 31 lipca - wtorek - g. 18.00
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    WISŁA z Wisły
    LIPOWIANIE z Lipowej

  • 1 sierpnia - środa - g. 18.00
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    REGLE z Poronina
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA

  • 2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

  • 3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    JAWORZE z Jaworza
    SPOD KIKULI z Lalik
    KOZIANIE z Kóz
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

  • 4 sierpnia - sobota - g. 17.00
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
    BRENNA z Brennej
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    ĆWIKLICE z Ćwiklic
    ZBYRCOK z Juszczyna

  • 5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
    MAŁA POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    PILSKO z Żywca
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    KONIAKÓW z Koniakowa
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA





    OŚWIĘCIM

    estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury

  • 28 lipca - sobota - g. 18.00
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    KOZIANIE z Kóz
    WIERCHY z Milówki
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

  • 29 lipca - niedziela - g. 18.00
    ROMANKA z Sopotni Małej
    LACHY z Nowego Sącza
    WISŁA z Wisły
    PILSKO z Żywca
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

  • 30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    SPOD KICEK z Mordarki
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

  • 31 lipca - wtorek - g. 18.00
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    MIETNIOWIACY z Mietniowa

  • 1 sierpnia - środa - g. 18.00
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    WILAMOWICE z Wilamowic
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK

  • 2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

  • 3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    HAJDUKI z Oświęcimia
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

  • 4 sierpnia - sobota - g. 18.00
    FOLKOWE KLIMATY:
    KAPELA PIECZARKI
    KAPELA HANKI WÓJCIAK
    HOVERLA

  • 5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN





    ISTEBNA

    24. Festyn Istebniański
    estrada Pod Skocznią

  • 28 lipca - sobota - g. 18.00
    KONIAKÓW z Koniakowa
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

  • 29 lipca - niedziela - g. 17.00
    ISTEBNA z Istebnej
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

    korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 16.30 - Istebna Tartak, Estrada Pod Skocznią
    36. Wystawa Twórczości Ludowej - 15 czerwca - 15 października, codziennie g. 9.00-17.00, Gminny Ośrodek Kultury
    Regionalny Konkurs Kulinarny - 29 lipca, Estrada Pod Skocznią





    UJSOŁY

    40. Wawrzyńcowe Hudy
    estrada w Ujsołach

  • 4 sierpnia - sobota - g. 16.00
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    KONIAKÓW z Koniakowa
    MŁODE JUHASY z Ujsół
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    podpalenie jubileuszowej hudy
    KAPELA GOROLE
    zabawa taneczna

  • 5 sierpnia - niedziela - g. 16.00
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    koncert SŁOWIAŃSKA KREW

  • 4 sierpnia - sobota
    16. Międzynarodowe Zawody Drwali g. 12.00-16.00
    kiermasz rękodzieła, warsztaty bibułkarskie i koronkarskie g. 14.00-16.00
    warsztaty budowania hudy g. 9.00-12.00

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • 4 sierpnia
    warsztaty budowania hudy
    g. 9.00-12.00
    16. Międzynarodowe Zawody Drwali
    g. 12.00-16.00
    warsztaty bibułkarskie i koronkarskie
    g. 14.00-16.00
    kiermasz rękodzieła
  • 4-5 sierpnia
    plenerowa wystawa okolicznościowa
    30 lipca - 31 sierpnia





    JABŁONKÓW

    71. GOROLSKI ŚWIĘTO
    Zaolzie - Czechy

  • 3 sierpnia - piątek - Lasek Miejski
    "Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, zespołów, kapel, śpiewaków oraz gawędziarzy
    g. 17.00 inauguracja festiwalu
    "Pójcze haw gazdowie"
    CIOBANASUL z Radowiec - RUMUNIA,
    MELODYJKA z Nawsia,
    ROZMARYNEK z Jabłonkowa
    g. 18.15 KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    g. 19.00 "Był tu jedyn gajdosziczek"
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
    KITKAz Istibanji - MACEDONIA,
    NOWINA z Jabłonkowa,
    TUBİL z Ankary - TURCJA,
    KAPELA HUCULI MIKOŁAJA ILIUKA z Werchowyny - UKRAINA oraz gawędziarze
    g. 21.00 TUBİL z Ankary - TURCJA
    g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

  • 4 sierpnia - sobota - Lasek Miejski
    g. 15.00 przegląd kapel, zespołów oraz gawędziarzy
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
    JUZYNA z Zawoi,
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA,
    LIPKA z Bukowca, ROZMARYNEK z Jabłonkowa,
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK,
    ŁĄCZKA z Bystrzycy,
    ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa,
    ZAOLZI z Jabłonkowa,
    BYSTRZYCA z Bystrzycy,
    TUBİL z Ankary - TURCJA oraz gawędziarze
    g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

  • 5 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski
    g. 9.30 "Grani na Rynku"
    g. 10.45 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
    g. 12.00 korowód zespołów oraz wozów alegorycznych (Rynek - Lasek Miejski)
    g. 13.00 inauguracja, powitanie gości
    GOROL z Jabłonkowa,
    MELODIA z Nawsia,
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
    BYSTRZYCA z Bystrzycy,
    RÓWNICA z Ustronia,
    ISTEBNA z Istebnej,
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA,
    ZESPÓŁ IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego,
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA,
    KUNOVJAN z Kunovic - CZECHY,
    TECHNIK z Bratysławy - SŁOWACJA,
    TUBİL z Ankary - TURCJA
    g. 20.30 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna





    Aktualizacja: 11 lipca 2018r. godz. 10.00



























  • DHTML JavaScript Menu By Milonic.com